Lightroom Nasıl Kullanılır?

Resim ve görüntü düzenleme programları arasında bulunan Lightroom, kullanım yapmak için bilgisayara ya da mobil cihazlara indirilmesi gereken bir programdır. Ücretsiz olarak kullanılan bu yazılım, fotoğrafı çekerken hayal ettiğiniz sonuçlara ulaşabilmenizi sağlar. Bu yazılım sayesinde kontrast, doygunluk, parlaklık, netlik ve tonaj ayarlarını kendiniz yapabilirsiniz.  Lightroom nasıl kullanılır araştırmalarınız için bu uygulamanın kullanımının çok kolay olduğunu söylemekte yarar bulunuyor.

Lightroom Fotoğraf Düzenleyicisi Nasıl Kullanılır?

Bilgisayar, laptop, tablet ve mobil cihazlarda fotoğraf düzenleme programına ihtiyaç duyuluyor. Kişiler artık dijital cihazlarına fotoğraf düzenleme programları indirerek kolaylıkla kullanabiliyor. Fotoğrafları üzerinde her türlü değişimi yapabiliyor. Son dönemlerde fotoğraf düzenleme programlarının internetten indirme işleminin ücretsiz olması kullanıcıların sayısını artırdı.

Özellikle kontrast, doygunluk, parlaklık, netlik ve tonaj ayarlarını el ile yapabilmek, fotoğrafları kırpmak ve döndürmek Lightroom programını öne çıkarıyor. Lightroom nasıl kullanılır sorularınıza da cevap veren bir kullanım şekli sunuyor. Programı Lightroom indir şeklinde Chrome arama motoruna yazdığınızda bilgisayarlarınıza kolayca indirebilirsiniz.

Mobil Cihazlarda Lightroom Kullanımı

Android ve İos içerikli cep telefonlarınızda Lightroom nasıl kullanılır araştırması yapıyorsanız öncelikli olarak yapmanız gereken işlemi Lightroom programını indirmeniz oluşturuyor. Google Play Store ve Apple Store’den bu programı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Lightroom profesyonel bir resim düzenleme programıdır. Ancak bu programı indirmek için üye olmak gerekiyor. Kullanım açısından da sıkıntısız olan bu programın tek eksisi ise çok ince ayarları yapamıyor olmasıdır.

Resimler üzerinde rötuş ve iyileştirme fırçası gibi özelliklere uygulamada yer verilmiyor. Eğer bu içerikleri resim düzenlemesi yapmak için kullanmak istiyorsanız, Photoshop programını da ücretsiz olarak indirebilir ve kullanabilirsiniz. Buna rağmen fotoğraflarda sorunsuz bir dönüştürme ve ayar yapmak istiyorsanız Lightroom size yetiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir