Bilgisayar Güncelleme

Günümüz Teknolojisinin yapı taşlarından birisi olan Bilgisayarlar da insanlar gibi geliştiği gibi , bakıma da ihtiyaç duyar. Bu noktada güncellemeler ile bu işlemi gerçekleştirebiliyoruz. Hem güvenlik açısından hem de bilgisayarınızın gerek performansı gerekse ömrünü uzatıp daha iyi deneyim yaşamanız açısından bu güncellemeler oldukça önemlidir. Bilgisayarlarımızın güncellemesini nasıl yapacağımızı bu yazımızda sizinle paylaştık.

Windows 10 güncelleştirmeleri nasıl yapılır?

  • Adım #1: Başlat menüsünden veya arama çubuğunda “Ayarlar” uygulamasını açın.
  • Adım #2: Ayarlar uygulamasında “Güncelleştirme ve Güvenlik” menüsünü açın.
  • Adım #3: Soldaki çubuktan “Windows Update” kısmına girin.
  • Adım #4: “Güncelleştirmeleri denetle” butonuna basın.
  • Adım #5: Yüklenmemiş güncelleştirme varsa bu adımda yükleyebilirsiniz ve işleminiz tamam.

Windows güncelleştirmelerini yüklemek neden önemli?

Windows güncelleştirmeleri  genel olarak bilgisayarınızı kullanım açısından oldukça faydalı düzeltmeler ve çeşitli güvenlik önlemleri içeriyor. Windows güncelleştirmelerini düzenli olarak yüklemenin faydalarını kısa bir yazı ile özetleyelim.

Sisteminizi zararlı yazılımlardan korumak için hali hazırda mevcut bu windows güncelleştirmeleri yüklemeniz gerekiyor. Bilindiği üzere yazılım dünyasında hiçbir kod tamamen kusursuz değildir, hemen hemen yazılan her kodun bir açığı bulunabilmektedir . Windows işletim sistemi de okyanus gibi kocaman bir yazılım(lar) ağı olduğu için, zaman zaman bazı güvenlik açıklarının görülmesi, meydana gelmesi kaçınılmaz olabiliyor . Düzenli olarak gelen Windows güncelleştirmeleri de bu noktada güvenlik açıklarını kapatmaya ve daha güvenli bir kullanıcı deneyimi yaşanmasına olanak sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir